Connect with us

Polska

Rosja odpowiada Polsce na wydalenie jej dyplomatów. Czterech urzędników musi opuścić kraj

Dodano

dnia

kremlin.ru

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, iż Rosja odpowiedziała na wydalenie czterech jej dyplomatów z naszego kraju. Odpowiedź Rosji, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, była „symetryczna”.

„Informujemy, że 30 marca 2018 r. ambasador RP w Moskwie, Włodzimierz Marciniak został zaproszony do MSZ Federacji Rosyjskiej, gdzie poinformowano go o uznaniu czterech członków polskiego personelu dyplomatycznego za osoby niepożądane na terytorium Rosji. Polscy dyplomaci powinni opuścić terytorium Rosji do dnia 7 kwietnia 2018 r.” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu polskiego MSZ.

Jest to odpowiedź na wcześniejszą decyzję władz naszego kraju, którzy w geście solidarności z Wielką Brytanią, zdecydowali się wydalić czterech rosyjskich dyplomatów. Sprawa ma związek z otruciem dawnego rosyjskiego szpiega, Siergieja Skripala oraz jego córki, Julii.

Oprócz Polski rosyjskich dyplomatów wydalili także przedstawiciele innych państw Unii Europejskiej oraz krajów nie należących do Wspólnoty, takich jak: USA, Australia czy Ukraina.

 

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.