Connect with us

Polska

Petru: Polska liberalna czy socjalna? Rafalska: solidarna, na pewno nie liberalna [WIDEO]

Dodano

dnia

Elżbieta Rafalska/fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki
Elżbieta Rafalska/fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Ryszard Petru zapytał dziś w Sejmie przedstawicieli rządu o kierunek, jaki wyznaczają Polsce. Odpowiedzi udzieliła mu minister pracy, rodziny i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.

„Żadne społeczeństwo nigdy nie wzbogaciło się na wysiłkach” – mówił Ryszard Petru. „Dziś stoimy przed cywilizacyjnym wyborem: Polska na zasiłkach czy Polska pracująca? Polska socjalna czy Polska liberalna?” – pytał Petru podczas dyskusji nad rządowym projektem programu „Emerytura Plus”.

Liderowi partii Teraz odpowiedziała minister Elżbieta Rafalska. „Polska liberalna czy solidarna? Panie przewodniczy Petru: solidarna! Na pewno nie liberalna” – powiedziała szefowa resortu rodziny i pracy w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki o „Emerytura plus”

„Dla emerytów jest to czas szczególny, ponieważ warto podkreślić, że w tym roku będzie to dla naszych seniorów, babć, dziadków rok trzech wzmocnień finansowych. To nasze wielkie ‚dziękuję’ dla emerytów, dla wszystkich seniorów” – powiedział szef rządu. Morawiecki wyjaśnił, że emerytura plus to jeden z trzech punktów propozycji PiS dla emerytów. Pozostałe dwa to waloryzacja kwotowa (minimum 70 złotych) oraz obniżka PIT.

Morawiecki podkreślił również, że grupa emerytów zasługuje na wsparcie finansowe, a projekt Emerytura plus oznacza wprowadzenie elementu sprawiedliwości społecznej dla seniorów. „To oni odbudowywali Polskę po II wojnie światowej, wystawali w tych socjalistycznych, komunistycznych kolejkach za hasłem, chlebem. Oni wreszcie potem, przez plan Balcerowicza, liberałów zostali zmarginalizowani w latach III RP. To im należy się wsparcie” – podkreślił premier. Następnie zaapelował do posłów o poparcie projektu.

Czytaj także: Mateusz Morawiecki w Sejmie o trzynastej emeryturze [WIDEO]

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.