Connect with us

Polska

Rząd przyjął projekt 500+ na pierwsze dziecko

Dodano

dnia

Fot. Twitter/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki podpisał list przekazujący projekt ustawy 500+ na pierwsze dziecko. Oznacza to, iż teraz zajmie się nim niższa izba polskiego parlamentu.

Mateusz Morawiecki ogłosił dziś, iż rząd przyjął projekt ustawy 500+ na pierwsze dziecko. Jest on elementem tzw. „piątki Kaczyńskiego”, która zakłada m.in. przyznanie emerytom i rencistom „trzynastej emerytury”.

„Zwykle potrzeby najbardziej bliskie naszej rzeczywistości wypierają te, które mają długi horyzont. Program „Rodzina 500+” ma służyć dzietności, ma poprawić demografię Polski. Tworzy plan dla długofalowego rozwoju Polski” – powiedział Mateusz Morawiecki.

„Demografia jest problemem Europy, ale też problemem Polski. W długim horyzoncie czasowym oferujemy zmianę polityki, pozytywną zmianę rewolucyjną. Wierzę, że zmieni ona perspektywy rozwoju Polski na najbliższe lata” – dodał premier.

„Ważna jest edukacja dzieci, zdolność rodzin do wykształcenia dzieci i tutaj w badaniach jakościowych mamy bardzo pozytywne wyniki po wprowadzeniu programu Rodzina 500 Plus. Już w najbliższych latach te impulsy rozwojowe będą zauważalne” – mówił szef polskiego rządu.

„Zmiany, które przyjęła dziś Rada Ministrów, to rezygnacja z kryterium dochodowego. Zarzut, że jest to program socjalny, przestaje mieć miejsce, nie będzie już testu dochodowego. Każde dziecko do ukończenia 18. roku życia dostanie to świadczenie. Programem objętych zostanie łącznie 6 mln 800 tys. dzieci” – dodała minister Elżbieta Rafalska.

Jeżeli program zostanie przyjęty przez Sejm i Senat, a następnie podpisany przez prezydenta, wejdzie w życie 1 lipca 2019 roku. Od tego dnia możliwe będzie składanie wniosków internetowych o przyznanie świadczenia. Od sierpnia będą one mogły być składane też w formie papierowej.

Źródło:
Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.