Connect with us

Polska

Schetyna o aresztowaniu Gawłowskiego: początek kampanii wyborczej PiS

SejmLog

Dodano

dnia

Platforma Obywatelska Schetyna fot. Kancelaria Sejmu/Paweł Kula
Kancelaria Sejmu/Paweł Kula

Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, skomentował aresztowanie polityka tej partii, Stanisława Gawłowskiego. Jego zdaniem jest to „początek kampanii wyborczej PiS”.

„Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że odbieramy tę całą sprawę, a przede wszystkim decyzję sądu i uzasadnienie, jako początek kampanii wyborczej PiS, jako atak na polityczną opozycję, Platformę. To standardy białoruskie, tak na Białorusi i w Turcji, Rosji traktuje się opozycję polityczną. Tak się eliminuje polityków z innych obozów, tak się prowadzi kampanię wyborczą” – powiedział Schetyna podczas konferencji prasowej.

„Chcę powiedzieć, że nie zaakceptujemy takiej sytuacji. Będziemy wyraźnie informować opinię publiczną, tę w kraju, ale także w Europie, na świecie o łamaniu standardów praworządnego państwa w Polsce. Będziemy informować KE, PE, komisję praworządności i sprawiedliwości. Będziemy także rozmawiać o tym na posiedzeniu Rady Europy” – dodał.

„Zatrzymywanie, a potem aresztowanie posła na Sejm przekracza standardy cywilizowanego kraju. Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć i przypomnieć: to Stanisław Gawłowski zrezygnował z immunitetu. To Gawłowski wielokrotnie oczekiwał i stawał do dyspozycji prokuratury krajowej, także w Szczecinie, chcąc informować i usłyszeć zarzuty w kwestii jego dotyczących. Tak się nie stało. CBA dokonało zatrzymania w budynku prokuratury w Szczecinie. To pokazuje absurd tej sytuacji” – oświadczył.

Aresztowanie Gawłowskiego

O zatrzymaniu Gawłowskiego poinformował Roman Giertych, który za pośrednictwem Twittera ujawnił również uzasadnienie, jakie w tej sprawie przedstawił sąd.

„Uzasadnienie postanowienia doręczone stronom jest zdumiewające. Jako argument za mataczeniem sąd przytacza … wypowiedzi Gawłowskiego do mediów w związku ze stawianymi zarzutami, co zdaniem sądu mogłoby wpływać na świadków. Wniosek: poseł oskarżany przez prokuraturę ma milczeć” – napisał.

Giertych dodał również, że będzie składał zażalenie.

Czytaj także: Stanisław Gawłowski aresztowany. RMF FM: zarzuty wobec niego zostaną rozszerzone

Źródło:
300polityka.pl, Twitter, SejmLog

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.