Śledź nas na

Polska

Sąd decydując o aresztowaniu Gawłowskiego naruszył prawo do obrony? Tak twierdzi Roman Giertych

SejmLog

Opublikowany

-

TVP Info screen

Roman Giertych, pełnomocnik posła Stanisława Gawłowskiego, o którego zatrzymaniu zdecydował sąd, twierdzi, że naruszone zostało prawo do obrony polityka.

Giertych opublikował na Twitterze wpis, w którym wyjaśnił, iż Rafał Wiechecki, drugi obrońca Stanisława Gawłowskiego, nie został zawiadomiony o terminie posiedzenia aresztowego. Zdaniem Giertycha jest to jawne naruszenie prawa do obrony.

Przed chwilą rozmawiałem z adwokatem Rafałem Wiecheckim, który zadzwonił do mnie z informacją, że jako drugi obrońca posła Stanisława Gawłowskiego nie został zawiadomiony o terminie posiedzenia aresztowego. Sąd jawnie naruszył prawo do obrony – napisał adwokat.

Giertych dodał, że Wiechecki już pisze zażalenie do Sądu ze względów formalnych. „Mam nadzieję, że Sąd Okręgowy pilnie rozpozna sprawę” – napisał adwokat.

„Pozbawienie prawa do adwokata to jedno z najcięższych przewinień sądowych. Dziwię się też prokuraturze, która zawiadamiała przez CBA o posiedzeniu sądu (też dziwny obyczaj), że wiedząc o ustanowieniu drugiego obrońcy nie dopełniła formalności” – dodał.

Czytaj także: Stanisław Gawłowski aresztowany. RMF FM: zarzuty wobec niego zostaną rozszerzone

 

Żródło :

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.