Connect with us

Polska

Schetyna: potrzebujemy 90 tys. osób do pilnowania wyborów

Dodano

dnia

Platforma Obywatelska Schetyna 2 fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski
Platforma Obywatelska Schetyna 2 fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Na spotkaniu w Koszalinie lider Platformy Obywatelskiej przypomniał, że w efekcie zmian w Kodeksie Wyborczym Platforma Obywatelska potrzebuje 90 tysięcy „Wolontariuszy Wolnych Wyborów”. Poda taką nazwą ruszyła akcja, której pierwszy sprawdzian ma się odbyć jesienią.

„Patrzymy władzy na ręce! Od ponad dwóch lat partia rządząca wykazuje brak poszanowania zasad konstytucyjnych i demokratycznego państwa prawa, upolitycznia wymiar sprawiedliwości oraz publiczne środki masowego przekazu. Większość parlamentarna zmieniła ordynację wyborczą, stwarzając sobie możliwość wpływania na wynik wyborczy” – czytamy na stronie akcji Wolontariusze Wolnych Wyborów.

Udaremnić władzy próby zmanipulowania wyborów

„Niekorzystne zmiany objęły nie tylko organy wyborcze, ale przede wszystkim, sposób ustalania wyników głosowania czy definicję znaku „X”, który stawiamy na karcie wyborczej. W tej sytuacji, my, wyborcy i obywatele musimy się zmobilizować i przypilnować, by najbliższe wybory samorządowe a następnie parlamentarne były uczciwe i demokratyczne.  Będziemy kontrolować proces wyborczy i udaremniać władzy próby wywierania wpływu czy manipulowania wynikiem wyborczym. Nie dajmy sobie odebrać wolnych wyborów w Polsce!” – podkreślają inicjatorzy „Wolontariusze Wolnych Wyborów.

Pilnować wyborów czyli „obywatele do komisji”

Inicjatorzy akcji na swojej stronie internetowej prowadzą akcję informacyjną. Zachęcają do zgłaszania swoich kandydatur na członka komisji wyborczej, mężów zaufania i obserwatorów społecznych. Patronem akcji pod hasłem „Wolontariusze Wolnych Wyborów” jest były prezydent, Lech Wałęsa.

Źródło:
akcjawww.pl

Polityka, historia i społeczeństwo | Redaktor SejmLog Media. "Adhibe rationem difficultatibus" – W trudnościach odwołuj się do rozumu.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.