Polska
Scheuring-Wielgus: „Do Platformy nigdy nie przejdę bo zawsze byłam przeciwna PO”
„Mówię o tym otwarcie. Zostały popełnione pewne błędy, PR-owe i strategiczne. Jeżeli nie zostaną wyciągnięte wnioski z tego, to czarno to widzę” – mówiła na antenie Radia Szczecin posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, oceniając w ten sposób znaczący spadek poparcia dla .Nowoczesnej.
„Pierwszym błędem było to, że nie poradziliśmy sobie z kryzysem, który mieliśmy w zeszłym roku, po wyjeździe Ryszarda Petru do Portugalii. Nie potrafiliśmy tego obronić, ani wytłumaczyć opinii publicznej. Druga rzecz, to zmiana, która nastąpiła po dwóch latach zarządzania Nowoczesną. Uważam, że była niepotrzebna i mówiłam to już wcześniej. […] To nie jest tak, że ja nie lubię Katarzyny Lubnauer. Ja ją bardzo cenię za pracę merytoryczną, szczególnie w zakresie edukacji, ale zarządzanie partią, zarządzanie organizacją to jest zupełnie coś innego niż komentowanie w mediach” – mówiła posłanka Scheuring-Wielgus.
Parlamentarzystka pochwaliła na antenie Ryszarda Petru za umiejętne zarządzanie partią. „Potrafił ogarnąć żywioły i indywidua w Nowoczesnej” – podkreśliła.
NIGDY NIE PRZEJDĘ DO PLATFORMY
„Uważam, że czas polityków, którzy przedkładają interes partii nad interes wyborców – kończy się. Mówiłam w 2014 roku, że rozpoczął się proces większego uczestnictwa środowisk obywatelskich w polityce i rzeczywiście to mamy. […] Nowoczesna zawsze różniła się od Platformy Obywatelskiej konsekwencją i wyrazistością, którą niestety straciła po głosowaniach styczniowych. Nowoczesna zawsze śmiało mówiła o celach programowych: rozdział kościoła od państwa, wprowadzenie euro w Polsce, związki partnerskie” – mówiła posłanka.
„Na pewno do Platformy nigdy nie przejdę, bo zawsze byłam przeciwna Platformie, rządom Platformy i PSL-u więc nie ma takiej opcji, natomiast ja swojego „bycia” w polityce nie opieram na byciu w jakieś partii czy też nie. Nie mam ciśnienia na to, żeby być posłanką tylko po to, żeby nią być. Poszłam do polityki po to, żeby zrealizować pewne cele” – odpowiedziała Joanna Scheuring-Wielgus.
NOWOCZESNA W ODWROCIE
Według zestawienia średniego miesięcznego poparcia, opublikowanego na portalu SejmLog.pl, w którym dokonaliśmy analizy danych sondażowych, sytuacja nie przedstawia się dla Nowoczesnej w jasnych barwach. W lutym Prawo i Sprawiedliwość mogło liczyć na poparcie 43,3%, respondentów, Platforma Obywatelska – 19,5%, Kukiz’15 – 6,8%, co dawałoby 36 mandatów, Sojusz Lewicy Demokratycznej – 5,8%, .Nowoczesna – 5,6%, Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,2%. Więcej o wynikach poszczególnych partii piszemy tutaj.
Najnowsze komentarze