Connect with us

Polska

„Umowa Roberta Biedronia”. Tak ma się nazywać partia byłego prezydenta Słupska

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Taktoperz77

„Umowa Roberta Biedronia” – tak ma nazywać się ugrupowanie, które do życia powołać zamierza były prezydent Słupska. Informację na ten temat podała „Rzeczpospolita”.

„Rzeczpospolita” podaje, że 3 lutego na warszawskim Torwarze odbędzie się konwencja założycielska partii Roberta Biedronia. Ugrupowanie ma nazywać się „Umowa Roberta Biedronia”. W tym momencie były prezydent Słupska zajmuje się budowaniem struktur. Pomaga mu w tym były polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Krzysztof Gawkowski, który pełni funkcję koordynatora.

„Rz” informuje, że propozycje, które podczas konwencji zamierza przedstawić Robert Biedroń mają być „uniwersalne, ponadpartyjne i dotyczyć trzech głównych tematów: wolności, solidarności i dobrze zarządzanego państwa”.

Podczas swojego wystąpienia Biedroń ma mówić też o potrzebie zakończenia wojny polsko-polskiej. To bardzo prawdopodobne, ponieważ polityk mówił o tym wielokrotnie podczas udzielanych mediom wywiadów. Wspominał o tym m.in. w programie „Onet Rano” prowadzonym przez Jarosława Kuźniara.

– Dzisiaj dwa wielkie plemiona: PO i PiS trzymają się nawzajem w klinczu. Ale możesz tez szukać czegoś, co od tego ucieknie. Wypłynie na błękitny ocean i pokaże, że inna polityka jest możliwa. Udało się to w wielu krajach – mówił wówczas.

Podczas tej samej rozmowy Biedroń przekonywał, że nie zgadza się z polityką Prawa i Sprawiedliwości, jednak uważa, że dialog należy podejmować z każdym.

Robert Biedroń to były poseł Twojego Ruchu (wcześniej Ruchu Palikota). Do Sejmu dostał się w 2011 roku i pełnił swoją funkcję przez trzy lata. W 2014 roku zdecydował się bowiem wystartować w wyborach na prezydenta Słupska.Wystartował ostatecznie jako kandydat niezależny z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Roberta Biedronia „Nareszcie Zmiana”. W I turze zagłosowało na niego 5972 osób, co stanowiło 20,34 % wszystkich głosów ważnych. Przeszedł do II tury z posłem PO Zbigniewem Konwińskim, który zdobył 29,09 % głosów. W drugiej turze zdobył 15 308 głosów (57,08 %), wygrywając tym samym wybory

Źródło:
Rzeczpospolita
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.