Connect with us

Polska

Jacek Sasin: duża część mediów mainstreamowych działa jak tuba opozycji

Dodano

dnia

Jacek Sasin fot. Kancelaria Sejmu - Rafał Zambrzycki
Fot. Flickr/Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gościł na antenie Polskiego Radia 24. W trakcie rozmowy mówił m.in. o funkcjonowaniu mediów w Polsce.

Jacek Sasin stwierdził, że „opozycja kłamie od rana do wieczora”. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyznał, że jej politycy wykorzystują w tym celu swoje „tuby medialne”.

– Jak popatrzymy na sporą część, dużą część mediów mainstreamowych, to one działają nie jak media, które mają w wyważony sposób pokazywać racje obu stron, tylko jak tuby propagandowe opozycji. To daje opozycji możliwość formułowania całkowicie bzdurnych, wydumanych tez – powiedział jeden z czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Jeszcze wcześniej Sasin stwierdził, że politykom jego partii można dziś mówić znacznie mniej niż przedstawicielom innych ugrupowań.

Sasin odniósł się również do piątkowego głosowania nad wotum nieufności dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Jego zdaniem Grzegorz Schetyna powinien zrezygnować z tego pomysłu, ponieważ Mateusz Morawiecki w swoim środowym przemówieniu (otrzymał po nim wotum zaufania od większości parlamentarnej) wyjaśnił wszystkie swoje działania oraz ich motywacje.

– Grzegorz Schetyna powinien się obawiać, że potym co usłyszał dwa dni temu z ust premiera Mateusza Morawieckeigo i dziwię się, że chce jeszcze, że jeszcze się domaga, żeby jeszcze dostać, bo straszne baty dostało PO poprzez przypomnienie faktów i liczb. Dzisiaj czekamy na tę odpowiedź i myślę, że ta odpowiedź wywoła ripostę, od której się Grzegorzowi Schetynie zrobi ciemno w oczach – powiedział Sasin.

 

Źródło:
Polskie Radio 24
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.