Connect with us

Polska

Frasyniuk o Schetynie: człowiek, który wykiwał swojego partnera w politycznym biznesie

Dodano

dnia

Frasyniuk Władysław/fot. Tomasz Leśniowski/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0
Frasyniuk Władysław/fot. Tomasz Leśniowski/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Władysław Frasyniuk był gościem programu „Fakty po Faktach” emitowanego na antenie TVN24. Podczas rozmowy poruszona została kwestia odejścia posłów Nowoczesnej do klubu Platformy Obywatelskiej.

Władysław Frasyniuk był gościem programu „Fakty po Faktach”. W trakcie rozmowy poruszony został temat odejścia posłów Nowoczesnej, którzy postanowili wzmocnić klub Platformy Obywatelskiej (po ich dołączeniu zmienił nazwę na Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska). Były działacz „Solidarności” skomentował zachowanie Grzegorza Schetyny, który zgodził się przyjąć w szeregi swojej partii polityk zaprzyjaźnionego ugrupowania.

– Człowiek, który wykiwał politycznie swojego partnera w biznesie politycznym, jest najlepszą gwarancją, że nie wykiwa nas, obywateli. Człowiek, który przez lata z żelazną konsekwencją budujący swój negatywny elektorat. No fantastyczny kandydat – mówił z wyraźną ironią w głosie Władysław Frasyniuk.

Władysław Frasyniuk: chciałbym, żeby Schetyna powiedział po co mu władza

Frasyniuk przyznał również, że chciałby, aby Grzegorz Schetyna jasno wyartykułował swoje poglądy. Były działacz „Solidarności” oświadczył, iż życzyłby sobie poznać stanowisko lidera Platformy Obywatelskiej ws. Kościoła, ochrony środowiska czy aborcji.

– Człowiek, który wykiwał politycznie swojego partnera w biznesie politycznym, jest najlepszą gwarancją, że nie wykiwa nas, obywateli. Człowiek, który przez lata z żelazną konsekwencją budujący swój negatywny elektorat. No fantastyczny kandydat – powiedział.

Posłowie Nowoczesnej przechodzą do klubu PO

Na początku grudnia siedmiu posłów Nowoczesnej opuściło szeregi swojej partii i przystąpiło do klubu Platformy Obywatelskiej. Wśród nich znaleźli się m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz czy Marek Sowa.

– Mieliśmy taką rzeczywistość, że podczas wielu rozmów, które toczyły się w ostatnich tygodniach mieliśmy głosy, że Nowoczesna powinna pójść samodzielnie do wyborów do Sejmu, Senatu, ale także Parlamentu Europejskiego. Były to głosy, które wskazywały na to, że Koalicja Obywatelska zostanie zniszczona – tłumaczyła swoją decyzję Gasiuk-Pihowicz w rozmowie przeprowadzonej na antenie rozgłośni radiowej TOK FM.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.