Connect with us

Polska

Winnicki o „karcie LGBT”: chodzi o uprzywilejowanie ludzi z różnymi przypadłościami seksualnymi

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Robert Winnicki fot. Paweł Kula
Robert Winnicki fot. Paweł Kula

Robert Winnicki był gościem Adriana Klarenbacha w „Polskim Radiu 24”, gdzie komentował kwestię podpisania przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego tzw. „karty LGBT”. Zdaniem polityka Ruchu Narodowego jest to „uprzywilejowanie ludzi z różnymi przypadłościami seksualnymi”.

– Pan Trzaskowski z panem Rabiejem próbują wciskać do każdej warszawskiej szkoły tęczy, która w ich pojmowaniu rozumiana jest jako „równouprawnienie”, choć przecież nikt nie dyskryminuje ludzi o takich przypadłość. Tak naprawdę chodzi o uprzywilejowanie ludzi z różnymi przypadłościami seksualnymi. Najróżniejszymi, bo liczba literek po „LGBT” ciągle się mnoży

– mówił poseł Robert Winnicki.

– W tym ujęciu wyrażamy zdecydowaną kontrę. Taką kontrę chciał postawić Grzegorz Braun w Gdańsku. O to walczył w tej kampanii wyborczej. Ta kontra, która sprawiała, że nie raz w Warszawie płonęła tęcza

– dodawał lider Ruchu Narodowego.

Zdaniem polityka, wynik Grzegorza Brauna w Gdańsku jest bardzo dobry, zwłaszcza przy wysokiej – jak na charakter tych wyborów – frekwencji. Robert Winnicki podkreślał, że kandydatowi Konfederacji Korwin-Braun-Liroy-Narodowcy udało się zdobyć ponad 20 tys. głosów.

Źródło:
Polskie Radio 24

Polityka, historia i społeczeństwo | Redaktor SejmLog Media. "Adhibe rationem difficultatibus" – W trudnościach odwołuj się do rozumu.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.