Connect with us

Polska

Zandberg: Rząd, drżąc przed wielkim biznesem, nie odważył się tego ruszyć

Dodano

dnia

Adrian Zandberg/Fot. Partia Razem/Facebook
Adrian Zandberg/Fot. Partia Razem/Facebook

W dzisiejszym programie „7×24” na antenie Polskiego Radia lider partii Razem zwracał uwagę na problemy młodych Polaków. Adrian Zandberg przekonywał, że program Mieszkanie Plus nie został do końca zrealizowany, a sytuacja na rynku mieszkaniowym jest jedną z najważniejszych kwestii socjalnych.

Adrian Zandberg z partii Razem przypomniał, że osoby po 30. roku życia są zmuszone korzystać ze studenckich mieszkań, ponieważ nie stać ich na własne. Zwrócił uwagę na wysokie koszty czynszów. Polityk przekonywał, że rozwiązanie problemu mogłoby kosztować budżet ok. 10 mld złotych.

– Pieniądze z budżetu państwa nie zostały w odpowiedniej ilości przekierowane na wsparcie budownictwa na wynajem. Potrzeba przynajmniej 10 mld zł, by dać szansę na obniżenie kosztów mieszkaniowych. Pod tym względem jest straszny kłopot, zwłaszcza w dużych miastach

– mówił Adrian Zandberg.

Zandberg: problemem są czynsze i tzw. „umowy śmieciowe”

– Młodzi ludzie zostawiają dziś 60-70 proc. swojej pensji w rosnących co miesiąc czynszach. Osoby po 30. roku życia gnieżdżą się w studenckich mieszkaniach nie mogąc normalnie funkcjonować

– zwracał uwagę w rozmowie.

– Nie mają normalnych urlopów i bezpieczeństwa pracy. Rząd, drżąc przed wielkim biznesem, nie odważył się tego ruszyć

– krytykował Zandberg.

Źródło:
polskieradio.pl
1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.