Connect with us

Polska

Zembaczyński o przesłuchaniu Rostowskiego: Polityczny ring. Znany mistrz ciętej riposty nie pozostawał dłużny

Dodano

dnia

Witold Zembaczyński fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski
Witold Zembaczyński/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Poseł Witold Zembaczyński był gościem Polskiego Radia 24, gdzie komentował wczorajsze przesłuchanie Jana Vincenta-Rostowskiego. W opinii polityka, był „to jeden z najtrudniejszych, jeśli nie najtrudniejszy świadek”, który stanął przed Komisją śledczą ds. Amber Gold.

Wczoraj przed Komisją śledczą ds. Amber Gold zeznawał były minister finansów w rządzie Donalda Tuska. Jan Vincent-Rostowski korzystając z możliwości swobodnej wypowiedzi mówił, że „w czasie rządów Platformy Obywatelskiej, najważniejszą podstawą działania była Konstytucja, praworządność”. Zeznał również, że o sprawie OLT Express informował premiera Donalda Tuska w 2012 roku i podkreślał, że wówczas jeszcze obaj nie byli świadomi, że piramida może być tak duża. Nie brakło także wzajemnych uszczypliwości, zarówno ze strony przesłuchiwanego, jak i członków komisji.

– To był prawdziwy polityczny ring, w którym Vincent Rostowski, znany mistrz ciętej riposty, nie pozostawał dłużny wobec pozamerytorycznego udowadniania udowadniania swojej rzekomej winy

– mówił Zembaczyński w „Polskim Radiu 24”.

 

Zembaczyński: Ciężko znaleźć dowody na ministra

Jak mówił poseł Witold Zembaczyński, wczorajsze przesłuchanie było ciężką przeprawą dla Komisji śledczej ds. Amber Gold. Przyznał również, że „wina skarbowa w aferze Amber Gold jest bardzo rozproszona”.

– Z jednej strony jako szef całego aparatu skarbowego ponosi odpowiedzialność polityczną, a z drugiej bardzo trudno wykazać jakiekolwiek dowody oskarżające bezpośrednio osobę pana ministra

– ocenił poseł.

 

Zembaczyński: Państwo nie było przygotowane

W opinii parlamentarzysty Nowoczesnej, w sprawie Amber Gold państwo polskie przegrało z taką piramidą i „sprytem Marcina P.”.

– Państwo nie było przygotowane na kontakt z taką piramidą i spryt Marcina P, ale udało się rozłożyć na czynniki pierwsze wszystkie te zaniechania urzędnicze, które doprowadziły do sukcesu przedsięwzięcia Marcina P.

– przekonywał poseł Zembaczyńskim.

Źródło:
polskieradio.pl
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.