Connect with us

Polska

Aktorzy zapraszają na Marsz Wolności organizowany przez PO [WIDEO]

SejmLog

Dodano

dnia

Facebook/Platforma Obywatelska

12 maja ulicami Warszawy przejdzie Marsz Wolności. Będzie to drugie przedsięwzięcie organizowane pod tą nazwą przez PO. Na oficjalnym profilu partii opozycyjnej opublikowane zostało nagranie, w którym aktorzy zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu.

„Zarząd Krajowy podjął decyzję o organizacji „Marszu Wolności”. 12 maja o godz. 12 zapraszamy wszystkich demokratów, wszystkich, którzy chcą się upomnieć o praworządność w Polsce, o naszą trwałą obecność w Unii Europejskiej” – mówił 19 kwietnia Jan Grabiec, rzecznik PO.

„To chwilę po święcie Europy i to tradycyjne nawiązanie do marszu wolności sprzed roku i do marszu europejskiego sprzed dwóch lat. Te dwa marsze, organizowane przez Platformę Obywatelską, zgromadziły ponad 100 tysięcy ludzi. Uważam, że teraz też nas będzie bardzo wielu i musimy pokazać, że cały czas będziemy się upominać o praworządność w Polsce”  – dodawał.

Teraz na oficjalnym profilu PO w serwisie Facebook opublikowane zostało nagranie, w którym aktorzy: Jerzy Radziwiłłowicz, Katarzyna Kwiatkowska oraz Andrzej Seweryn, zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Powtórka sprzed roku

Ubiegłoroczny Marsz Wolności przeszedł ulicami Warszawy pod hasłami „wolność”, „równość” i „demokracja”. Podczas wydarzenia miały również miejsce przemówienia polityków oraz działaczy. Na specjalnie przygotowanej scenie pojawili się m.in. przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz, Andrzej Halicki, szef Nowoczesnej Ryszard Petru, przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, a także szef ZNP Sławomir Broniarz. W manifestacji uczestniczyli również ludzie kultury, wśród nich m.in. aktor Daniel Olbrychski czy reżyserka, Agnieszka Holland.

„Jesteśmy wszyscy razem na Marszu wolności, bo dzisiaj wolność jest najważniejsza, bo dzisiaj czujemy pozytywną energię, żeby powiedzieć prezesowi Kaczyńskiemu, że nie damy odebrać wolności” – mówił wówczas lider PO.

Ogromne kontrowersje wzbudziła sprawa frekwencji na Marszu. Zgodnie z tym, co podawało policja w kulminacyjnym momencie wydarzenia uczestniczyło w nim 12 tys. osób. Z kolei rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk napisał na Twitterze, że w Marszu wzięło udział ponad 90 tys. osób.

Źródło:
SejmLog, 300polityka.pl, Facebook

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.