Connect with us

Polska

Andrzej Duda rozmawiał z Lechem Wałęsą

Avatar

Dodano

dnia

Andrzej Duda i Lech Wałęsa przylecieli na uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta USA, George’a H.W. Busha. Urzędujący oraz były prezydent przybyli do Waszyngtonu na pokładzie jednego samolotu.

Na wieść o śmierci George’a H.W. Busha, Lech Wałęsa poprosił Kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy o zorganizowanie przelotu na uroczystości pogrzebowe. Współpracownicy głowy państwa przystali na tę propozycję, w związku z czym były lider „Solidarności” oraz urzędujący prezydent, na pokładzie jednego samolotu przybyli do Waszyngtonu.

Podczas lotu Lech Wałęsa miał na sobie koszulkę z napisem „Konstytucja”, która jest znakiem rozpoznawczym przeciwników obecnej władzy.

Zdjęcie w podobnej koszulce Wałęsa umieścił na swoim profilu społecznościowym także przed wylotem.

– W oczekiwaniu na lot do Waszyngtonu na lotnisku w Warszawie – napisał były prezydent.

Andrzej Duda: rozmawiałem z Wałęsą

Po tym, gdy samolot wylądował na lotnisku w Waszyngtonie, prezydent Andrzej Duda został otoczony przez wianuszek dziennikarzy. Żurnaliści ciekawi byli, czy głowa państwa rozmawiał z Lechem Wałęsą podczas lotu.

Prezydent przyznał, że taka rozmowa faktycznie miała miejsce. Była jednak bardzo zdawkowa.

– Rozmawialiśmy, ale bardzo zdawkowo, każdy miał swoje zajęcia, a zdecydowana większość lotu została przespana przez wszystkich – wyjaśnił Andrzej Duda, który dodał, iż w trakcie lotu odpoczywał po „mocnym dniu” podczas szczytu COP24 w Katowicach.

Źródło:

TVN24, Twitter

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.