Connect with us

Polska

Andrzej Duda: nasza armia musi być większa i zmodernizowana

Dodano

dnia

Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie i admiralskie pięciu oficerom. Przy okazji wygłosił przemówienie, w którym odniósł się do kondycji polskiej armii.

„To musi być niezwykłe przeżycie odebrać nominację na pierwszy stopień generalski, na stopień kontradmirała w roku 20-lecia obecności Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim, 15-lecia obecności w UE, ale przede wszystkim w tym okresie, w którym świętujemy czas 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości” – mówił Andrzej Duda podczas uroczystości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

„Wierzę w to głęboko, że Panowie odbierając te nominacje, w marcu 2019 r. , także niedługo po święcie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, do tej wielkiej tradycji walki o wolną, niepodległą, suwerenną Polskę nawiązujecie” – dodał prezydent.

Andrzej Duda odniósł się również do stanu polskiej armii. Jak przyznał, powinna być ona cały czas modernizowana. Stwierdził także, że nie ma wątpliwości, iż powinna być ona bardziej liczebna. „Jeśli spojrzymy na architekturę bezpieczeństwa na świecie czy w naszej części Europy jest chyba dla każdego oczywiste, że musimy modernizować naszą armię, że ona musi być większa, liczebniejsza, nowocześniejsza, lepiej wyposażona, że potrzebujemy samolotów 5. generacji, nowych śmigłowców” – oznajmił prezydent.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.