Connect with us

Polska

Winnicki składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Wiosnę Biedronia

Dodano

dnia

Robert Winnicki w imieniu Konfederacji Korwin-Braun-Liroy-Narodowcy złożył wniosek o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ugrupowanie „Wiosna” Roberta Biedronia.

Materiał z wniosku do Prokuratury i Państwowej Komisji Wyborczej, który złożyła Konfederacja Korwin-Braun-Liroy-Narodowcy opierał się głównie na pracy dziennikarza Marcina Dobskiego, który jako pierwszy informował o sprawie nieprawidłowości.

– Robertowi Biedroniowi pali się grunt pod nogami. Polityk, który chce zrobić karierę nie tylko na skandalach obyczajowych i walce z Kościołem, chce być postrzegany jako osoba walcząca o przejrzystość, transparentność w życiu publicznym – sam ma ogromne kłopoty z przestrzeganiem prawa, jeśli chodzi o finansowanie partii

– mówił Robert Winnicki na konferencji w Sejmie RP.

Wniosek do prokuratury

– Składam zawiadomienie do Prokuratury w sprawie pana Roberta Biedronia i ludzi, którzy współtworzą partię „Wiosna”: zarząd partii, ale też zarząd Fundacji Myśli Demokratycznej. Wniosek, który składamy zawiera 44 strony załączników poświadczających, że Robert Biedroń nielegalnie finansuje działania polityczne

– zapowiedział jeden z liderów Konfederacji.

– Robert Biedroń łamie ustawę o finansowaniu partii politycznych w sposób rażący i wielokrotny

– ocenił.

– Przypominam, że finansowanie, z jakiego może korzystać ugrupowanie polityczne w Polsce może być oparte jedynie o subwencje z budżetu państwa i darowizny od polskich obywateli (do określonej kwoty)

– dodawał Winnicki.

Źródło:
Konfederacja/Facebook
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.