Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki zapowiada odtworzenie linii połączeń autobusowych w Polsce

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Mateusz Morawiecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przedstawili w Płońsku szczegóły planu przywracania połączeń autobusowych. Wcześniej, podczas konwencji PiS, mówił o tym prezes partii, Jarosław Kaczyński.

Nie możemy pozwolić, aby osoby starsze, z niepełnosprawnościami czy dzieci, mogły korzystać tylko z połączeń samochodowych – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu prasowego, który został zorganizowany w Płońsku pod Warszawą.

„Przez dopłaty z budżetu centralnego, we współpracy z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi planujemy odtworzenie połączeń, które zostały zlikwidowane” – dodał szef polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki ogłosił, że w najbliższych dniach rozpocznie się podział środków z Funduszu Dróg Samorządowych, a minister infrastruktury dodał, że w drugiej połowie maja powinna wejść w życie ustawa o Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych. Umożliwi ona przywrócenie połączeń autobusowych, które wcześniej zostały zlikwidowane. Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, który towarzyszył Morawieckiemu, oznajmił, że Fundusz Rozwoju Połączeń Autobusowych i Fundusz Dróg Samorządowych to dwa filary przywracania transportu lokalnego.

Premier dodał, że przywracane pod nadzorem strategicznej myśli marszałka i wojewody. Docelowo wszystko ma być powiązane logiczną siecią z PKP” – podkreślił szef rządu. „Marzy mi się nawet jeden wspólny bilet – dodał.

„Mamy nadzieję, że już w drugiej połowie roku Polacy będą mogli liczyć na to, że będą reaktywowane linie autobusowe i dofinansowywane te, które do tej pory były deficytowe” – powiedział Andrzej Adamczyk.

Czytaj także: Scheuring-Wielgus do Kaczyńskiego: Panie Jarosławie, gdzie jest pana rodzina, jeżeli jest taka ważna?

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.