Connect with us

Polska

Andrzej Duda podziękował ZNP za zawieszenie strajku

Dodano

dnia

Andrzej Duda/Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Andrzej Duda/Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Sławomir Broniarz ogłosił w czwartek decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli. Zaznaczył jednak, że taki stan rzeczy potrwa do września. Szefowi ZNP oraz całemu związkowi podziękował prezydent, Andrzej Duda.

„Od soboty, 27 kwietnia od 6:00 ZNP zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy. Powiem więcej, od dzisiaj wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy, ale który także pokaże nowe oblicze nowego protestu Jesteśmy bowiem w połowie drogi, ale jednoznacznie mogę oświadczyć, ze dzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością” – powiedział podczas konferencji prasowej szef ZNP, Sławomir Broniarz.

Broniarzowi oraz całemu ZNP podziękował prezydent Andrzej Duda.

„Dziękuję Związkowi Nauczycielstwa Polskiego za decyzję o zawieszeniu strajku, o przerwaniu strajku, którą dzisiaj podjął. To jest bardzo ważna decyzja. Dziękuję, bo prosiłem o to, żeby w jakiś sposób zdjąć ten niepokój, który jest na tegorocznych maturzystach i ich rodzicach, żeby zostali wszędzie sklasyfikowani, żeby można było normalnie przeprowadzić maturę, żeby oni mogli spokojnie iść w dorosłe życie” – powiedział Duda podczas swojej wizyty w Łosicach.

„Jeszcze raz proszę wszystkich nauczycieli, żeby to zrobić, żeby tej młodzieży zapewnić to spokojne zdanie matury i zapewnić spokój ich rodzicom. Mówię to także jako ojciec, który kilka lat temu przeżywał maturę córki. To jest naprawdę niesłychanie ważne.  Proszę o to nauczycieli, bo przecież Państwo też jesteście tymi, którzy tych młodych ludzi przez lata do matury przygotowywali. Pozwólcie im Państwo zdać ją spokojnie” – dodał.

Czytaj więcej: Wystąpienie Prezydenta w Łosicach

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.