Connect with us

Polska

Andrzej Duda: odbudowa Katedry Notre Dame może stać się symbolem odbudowy Europy na jej judeo-chrześcijańskim fundamencie

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. W. Kompała / KPRM

Andrzej Duda zabrał głos ws. pożaru Katedry Notre Dame, do którego doszło w poniedziałek w godzinach wieczornych. Prezydent RP opublikował wpis w serwisie Twitter.

W poniedziałek w godzinach wieczornych w mediach pojawiła się informacja, iż pożar trawi Katedrę Notre Dame. Zaraz po tym internet zalały zdjęcia oraz filmy ilustrujące całe wydarzenie. Ogień udało się ugasić dopiero we wtorek o godzinie czwartej rano. Zniszczony został dach oraz iglica zabytkowej świątyni. Spłonęły również jej drewniana konstrukcja oraz wnętrze. Francuski minister kultury przyznaje, że prawdopodobnie nie dojdzie do zawalenia struktury konstrukcji, jednak nie jest to do końca pewne.

Głos ws. dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się w Paryżu zabrał prezydent RP, Andrzej Duda. Opublikował on w serwisie Twitter wpis, w którym skomentował to, co stało się w stolicy Francji.

„W marcu Saint-Sulpice, dziś Katedra Notre Dame. Tragedia dla ludzi wierzących, katastrofa dla światowej kultury i sztuki. Przejmujące chyba dla wszystkich…” – napisał prezydent.

„U nas ludzie już się zgłaszają gotowi złożyć datki na odbudowę Katedry Notre Dame. Dziękuję za to, bo jestem przekonany, że odbudowa Katedry może stać się symbolem odbudowy Europy. Odbudowy Europy na jej prawdziwym, historycznym, judeo-chrześcijańskim fundamencie” – dodał w kolejnym wpisie.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

3 komentarze

3 Comments

 1. Avatar

  Eugeniusz

  17 kwietnia 2019 at 14:58

  Judeo… przygotowuje Polaków ku splaceniu roszczeń zydowskich, bo juz wszystko zdecydowane za Polaków. „Judeo-chrześciańska” kultura jako Judeo-Polonia „wspolny dom zydow”. Jak Polacy zakceptuja te manipulacje to juz bez sprzeciwu oddadza dodatkowe (podatki) pieniadze na roszczenia Izraela.
  PiS to pro izraelska partia a być moze i syjonistyczna.

 2. Avatar

  Antoni Kądzioła

  17 kwietnia 2019 at 09:07

  Zgadza sie nigdy nie bylo i nie bedzie Kultury jedno ~chrzescijanskiej , Kazdy niech nówi za siebie !

 3. Avatar

  Dorota Kamińska

  16 kwietnia 2019 at 21:03

  Nie było i nie ma kultury judeo-chrześcijańskiej, tak jak nigdy nie było Rzeczypospolitej Przyjaciół. Panie Prezydencie, do szkoły podstawowej po naukę trza się udać.

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.