Connect with us

Polska

Morawiecki i Szydło ws. nauczycielskiego „okrągłego stołu”. Rząd chce zaprosić opozycję

Dodano

dnia

Beata Szydło/Fot. KPRM/Domena publiczna/Flickr
Beata Szydło/Fot. KPRM/Domena publiczna/Flickr

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w czwartek zaproponowana zostanie konkretna formuła dotycząca „okrągłego stołu” ws. strajku nauczycieli. Zarówno szef rządu, jak i wicepremier Beata Szydło zapowiedzieli, iż chcieliby, aby w spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele opozycji.

„Przede wszystkim chcemy, żeby w obiektywny sposób były wyłonione reprezentacje organizacji, które zajmują się edukacją, tzw. organizacji pozarządowych i reprezentacja rodziców” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier przyznał też, że chciałby, aby w „okrągłym stole” uczestniczyli również przedstawiciele opozycji. „Na zasadzie absolutnie pełnej, równoprawnej, merytorycznej, profesjonalnie, żebyśmy wszyscy się w tę tematykę poprawy edukacji przy okrągłym stole zagłębili” – stwierdził.

Głos ws. propozycji premiera Mateusza Morawieckiego zabrała też jego poprzedniczka, a obecnie wicepremier, Beata Szydło. „Nie wyobrażam sobie, żeby opozycji miało nie być przy tym stole. Polityka nie powinna dotykać tak wrażliwej dziedziny życia, jaką jest edukacja, przyszłość naszej szkoły, młodzieży. Mam nadzieję, że uda nam się odsunąć politykę nieco na bok, a będziemy rozmawiać właśnie o tej przyszłości i będziemy wypracowywać dobre rozwiązania” – powiedziała.

W czwartek odbędą się też kolejne rozmowy pomiędzy ZNP i FZZ a przedstawicielami rządu. Ogłosili to na Twitterze przedstawiciele ZNP, a potwierdził szef KPRM, Michał Dworczyk.

Czytaj także: Andrzej Duda: odbudowa Katedry Notre Dame może stać się symbolem odbudowy Europy na jej judeo-chrześcijańskim fundamencie

Źródło:
300polityka.pl, Twitter, wMeritum.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.