Connect with us

Polska

Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie Pawła Adamowicza. Jeśli będzie wola rodziny, zabierze głos

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Rafał Zambrzycki

Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza. Potwierdził to rzecznik głowy państwa, Błażej Spychalski.

Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, spotkał się dziś w Sejmie z dziennikarzami. Podczas rozmowy przyznał, że głowa państwa weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej w najbliższą sobotę.

Spychalski dodał również, że Andrzejowi Dudzie towarzyszyć będzie „ktoś z ministrów z Kancelarii”.

– Natomiast na chwilę obecną nie powiem precyzyjnie kto. Są informacje medialne, że na miejscu będzie premier Morawiecki, premier Gliński – powiedział.

Rzecznik prezydenta przyznał także, że jeżeli rodzina Pawła Adamowicza wyrazi taką wolę, Andrzej Duda wygłosi podczas uroczystości pogrzebowych przemówienie. Spychalski podkreślił, że jeżeli takiej woli nie będzie, wówczas zostanie ona oczywiście uszanowana.

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia. Dzień wcześniej został dwukrotnie ugodzony nożem przez 27-letniego Stefana W. Napastnikowi grozi 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Aktualnie mężczyzna przebywa w tymczasowym areszcie.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.