Connect with us

Polska

Petru apeluje, aby politycy opozycji nie uczestniczyli w programach TVP do czasu odwołania Kurskiego

Dodano

dnia

Ryszard Petru/fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu
Ryszard Petru/fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu

Ryszard Petru podczas zorganizowanej dziś w Sejmie konferencji prasowej zaapelował do polityków opozycji, aby nie uczestniczyli w programach TVP do momentu odwołania jej szefa, Jacka Kurskiego.

Podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej Ryszard Petru stwierdził, że po poniedziałkowym materiale wyemitowanym w „Wiadomościach TVP” sprawą oczywistą powinno być odwołanie z funkcji szefa TVP, Jacka Kurskiego.

Petru zaapelował do wszystkich polityków opozycji, aby solidarnie zrezygnowali z uczestnictwa w programach TVP. Mieliby do nich powrócić dopiero w momencie, gdy prezes TVP zostanie definitywnie odwołany ze swojego stanowiska.

– Musimy to zrobić wszyscy, żeby nie było sytuacji że jedni nie uczestniczą, a drudzy bojkotują ten bojkot – powiedział Ryszard Petru.

Przypomnijmy, iż wcześniej o odwołanie Jacka Kurskiego ze swojej funkcji zaapelował Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef PSL przygotował petycję, w której zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego.

– Nie ma i nie może być zgody na łamanie fundamentalnych zasad etyki dziennikarskiej w najważniejszym publicznym medium (…) Dlatego zwracamy się do Pana z apelem o spowodowanie natychmiastowego odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego. To ostatni moment na podjęcie decyzji, by wycofać się z polsko-polskiej wojny, do której każdego dnia nawołują „Wiadomości” – napisał.

Czytaj także: Władysław Kosiniak-Kamysz apeluje o odwołanie prezesa TVP

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.