Connect with us

Europa i Świat

Angela Merkel zamknie swoje konto na Facebooku

Dodano

dnia

Fot. Michael Lucan/Wikimedia
Fot. Michael Lucan/Wikimedia

Kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała w piątek, że zamknie swoją stronę na Facebooku. Powodem tej decyzji jest jej grudniowa rezygnacja z funkcji przewodniczącej partii CDU.

Kanclerz Niemiec podziękowała społeczności z Facebooka za wsparcie oraz zachęciła do śledzenia jej działalności za pośrednictwem strony internetowej rządu, oraz konta na Instagramie.

– Jak państwo wiedzą, nie jestem już przewodniczącą CDU. W związku z tym zamknę swoją stronę na Facebooku – oświadczyła Merkel w nagraniu wideo opublikowanym na profilu Facebookowym.

Profil Angeli Merkel na Facebooku obserwuje ponad 2,5 mln użytkowników.

Rezygnacja z funkcji lidera partii

W październiku 2018 roku, po słabych wynikach swojego ugrupowania w wyborach do landtagu (parlament związkowy – red.) w Hesji, zrezygnowała z ubiegania się o reelekcję na stanowisko przewodniczącego partii. Zadeklarowała również, że jej obecna kadencja na czele rządu jest już ostatnią. Merkel zapewniła, iż po upływie kadencji parlamentu w 2021 roku nie będzie zabiegać o żadne stanowisko polityczne.

Angela Merkel jest kanclerzem Niemiec od listopada 2005 roku. Przewodniczącą Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej z kolei była od lutego 2000 roku do grudnia 2018.

Źródło:
Facebook, TVN24
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.