Connect with us

Polska

Anna Zalewska przyznaje, że rząd nie ma pieniędzy na większe podwyżki dla nauczycieli

Dodano

dnia

Anna Zalewska/Fot. Kancelaria Sejmu RP/Domena publiczna/Flickr
Anna Zalewska/Fot. Kancelaria Sejmu RP/Domena publiczna/Flickr

Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, zabrała głos ws. podwyżek dla nauczycieli. Przyznała wprost, że na ten moment rząd nie ma pieniędzy, aby zagwarantować pracownikom placówek oświatowych takie wynagrodzenia, jakich oczekują.

„Pieniędzy na 30 proc. podwyżki w budżecie na ten rok nie będzie” – powiedziała Anna Zalewska podczas konferencji prasowej. „Chcemy zmienić strukturę wynagrodzeń, np. dodatki, w taki sposób, aby w każdej szkole były one takie same. Potrzebujemy dyskusji z samorządowcami, związkowcami, rodzicami” – dodała.

Anna Zalewska zabrała też głos ws. egzaminów ósmoklasisty. „Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach odbywają się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń” – powiedziała szefowa resortu edukacji.

Wcześniej głos zabrał Mateusz Morawiecki, który zaapelował do nauczycieli, aby zawiesili swój strajk na czas Wielkiego Tygodnia. „Jeśli się nie udaje go zakończyć, to chociaż właśnie wstrzymajmy go na ten czas (Wielki Tydzień – przyp. red.)” – powiedział.

„Chcę bardzo gorąco poprosić nauczycieli o to, żeby jutro i we wtorek, i w środę egzaminy końcowe w szkołach podstawowych odbyły się bez żadnych zakłóceń. Powinniśmy mieć taką wspólną zasadę, że tam, gdzie chodzi o dobro młodzieży, dobro uczniów, to spory pomiędzy” – dodał nawiązując do egzaminów ósmoklasisty.

Czytaj także: Morawiecki prosi, by zawiesić strajk nauczycieli na Wielki Tydzień. Broniarz odpowiada

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.