Connect with us

Polska

Morawiecki prosi, by zawiesić strajk nauczycieli na Wielki Tydzień. Broniarz odpowiada

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Platforma Obywatelska RP

Mateusz Morawiecki poprosił o nauczycieli o zawieszenie strajku na czas Wielkiego Tygodnia. Odpowiedział mu szef ZNP, Sławomir Broniarz.

Mateusz Morawiecki poprosił strajkujących nauczycieli, aby zawiesili trwający od 8 kwietnia protest. „Powinniśmy mieć taką wspólna zasadę, że tam, gdzie chodzi o dobro młodzieży i uczniów, to spory pomiędzy dorosłymi odkładamy na bok. Nie może tak być, że nasze spory zaburzają spokój egzaminów” – mówił premier.

„Jeśli się nie udaje go zakończyć, to chociaż właśnie wstrzymajmy go na ten czas (Wielki Tydzień – przyp. red.)” – dodał.

„Zaraz po świętach chcemy ruszyć z inicjatywą okrągłego stołu. Dziękuję związkom i nauczycielom, że pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. To ogromny krok naprzód” – powiedział.

„Chciałbym do okrągłego stołu zaprosić nie tylko pedagogów i nauczycieli, ale też rodziców, żeby mieli wpływ na to, jak będzie wyglądała edukacja ich dzieci” – podkreślił.

Morawieckiemu odpowiedział szef ZNP, Sławomir Broniarz, który opublikował wpis na Twitterze.

„W Wielkim Tygodniu zachęcamy premiera do podjęcia wielkich decyzji” – napisał Broniarz dając do zrozumienia, że nauczyciele oczekują od rządu nowych propozycji ws. podwyżek.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.