Connect with us

Polska

Leszek Miller: Koalicja Europejska nie zajmie stanowiska ws. euro

Dodano

dnia

Leszek Miller/fot. Sojusz Lewicy Demorkatycznej/sld.org.pl
Leszek Miller/fot. Sojusz Lewicy Demorkatycznej/sld.org.pl

Leszek Miller, kandydat do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej, zabrał głos ws. ewentualnego wprowadzenia euro w Polsce. Polityk przyznał, że KE nie zajmie stanowiska w tej sprawie.

Leszek Miller był gościem audycji radiowej na antenie TOK FM. Podczas rozmowy pytany był m.in. o kwestię wprowadzenia w Polsce waluty euro. Miller przyznał wprost, że KE nie zajmie stanowiska w tej sprawie, gdyż jest to temat „szalenie niepopularny”.

„Nikt nie chce popełniać samobójstwa. Bardzo boleję, że od 2004 roku ugrupowania, które rządziły, nie zrobiły nic, żeby wyjaśnić Polakom ideę strefy wspólnej waluty” – powiedział Leszek Miller.

Polityk zabrał też głos ws. strajku nauczycieli. Stwierdził, że protestu nie należy nazywać „strajkiem Broniarza”. „Ponieważ w dzisiejszej Polsce wszystko jest polityką, to i związki zawodowe są w jakimś sensie polityczne. Widzę, że obóz rządzący chce zrobić ze Sławomira Broniarza wroga publicznego numer jeden, a przecież, to nie jest strajk Broniarza. To jest strajk tysięcy nauczycieli” – powiedział były premier oraz były przewodniczący SLD.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.