Connect with us

Europa

Bartosz Cichocki odebrał nominację na ambasadora RP w Ukrainie

Damian Fiet

Dodano

dnia

Fot. Gabriel Piętka / MSZ

Ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało w piątek, że szef resortu Jacek Czaputowicz wręczył w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy nominację nowemu ambasadorowi Polski w Ukrainie, Bartoszowi Cichockiemu.

Nominacja nowego ambasadora odbyła się w związku z odwołaniem poprzedniego szefa dyplomacji w Ukrainie Jana Piekły, 4 grudnia 2018 roku. Jego odwołanie tłumaczono potrzebą „podniesienia rangi reprezentacji Polski na Ukrainie i większej dynamiki działań”.

Bartosz Cichocki pod koniec ubiegłego miesiąca uzyskał pozytywną opinię dla swojej kandydatury od sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Kim jest Bartosz Cichocki?

42-letni Bartosz Cichocki jest z wykształcenia historykiem. Od maja 2017 r. sprawował funkcję wiceministra spraw zagranicznych. Był odpowiedzialny m.in. za politykę wschodnią i amerykańską oraz za politykę bezpieczeństwa. W latach poprzednich Cichocki był doradcą szefa Agencji Wywiadu i koordynatorem programu Rosja-Eurazja Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Był też ekspertem Ośrodka Studiów Wschodnich i specjalistą ds. polityki zagranicznej oraz bezpieczeństwa Rosji w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Pracował także w ambasadzie RP w Moskwie, gdzie odpowiadał m.in. za relacje polsko-rosyjskie. Posługuje się biegle językiem angielskim i rosyjskim.

Źródło:
MSZ, TVP info, Do Rzeczy, TVN24
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.