Connect with us

Polska

Beata Mazurek: politycy PiS, którzy zdobędą mandat w Parlamencie Europejskim, przyjmą go

SejmLog

Dodano

dnia

Beata Mazurek/fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki
Beata Mazurek/fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydatka tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zabrała głos ws. zbliżających się wyborów. Polityk była gościem Michała Adamczyka w programie „Gość Wiadomości”.

Beata Mazurek była gościem Michała Adamczyka w programie „Gość Wiadomości”. Rzecznik PiS stwierdziła, że jest przekonana, iż politycy partii rządzącej, którzy zdobędą mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego, „ten mandat przyjmą”. Polityk nawiązała tym samym do swojej wcześniejszej wypowiedzi. Podczas  rozmowy z dziennikarzami stwierdziła bowiem, że „jak zdobędziemy mandat, to będziemy decydować, czy będziemy (politycy PiS – przyp. red.) go obejmować”. W rozmowie z Adamczykiem nakreśliła kontekst tamtej wypowiedzi.

– To jest takie troszkę dla mnie deprymujące, jeśli mnie pytali, czy ja obejmę mandat. Ja dopiero wchodzę w kampanię, wszyscy wchodzimy w kampanię, ale oczywiście startujemy po to, by te mandaty zdobyć i jeśli je zdobędziemy to z całą pewnością je przyjmiemy – powiedziała Beata Mazurek.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja 2019 roku. Data jest oficjalna, ponieważ specjalny dokument w tej sprawie podpisał prezydent Andrzej Duda.

– Zgodnie z Kodeksem wyborczym wybory do Parlamentu Europejskiego zarządza Prezydent w drodze postanowienia, nie później niż 90 dni przed dniem wyborów, wyznaczając ich datę na dzień wolny od pracy przypadający w okresie wyborczym. Tegoroczne wybory do europarlamentu odbędą się w różnych państwach Unii Europejskiej w dniach 23-26 maja – napisano na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Czytaj także: Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja

Źródło:
TVP

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.