Connect with us

Polska

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja

Dodano

dnia

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, iż wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja 2019 roku.

– Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja; Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie w tej sprawie – czytamy na stronie internetowej prezydent.pl.

– Zgodnie z Kodeksem wyborczym wybory do Parlamentu Europejskiego zarządza Prezydent w drodze postanowienia, nie później niż 90 dni przed dniem wyborów, wyznaczając ich datę na dzień wolny od pracy przypadający w okresie wyborczym. Tegoroczne wybory do europarlamentu odbędą się w różnych państwach Unii Europejskiej w dniach 23-26 maja – podają przedstawiciele Kancelarii Prezydenta.

2019 rok w Polsce jest rokiem wyborczym. Oprócz wyborów do Parlamentu Europejskiego odbędą się bowiem wybory do polskiego Sejmu i Senatu. Ich data nie została jednak jeszcze ustalona. Wiadomo jednak, iż odbędą się na jesieni.

Ostatnie wybory parlamentarne odbyły się w 2015 roku. Zwyciężyło w nich Prawo i Sprawiedliwość, który uzyskało największą liczbę mandatów do Sejmu RP. Dzięki temu partia ma możliwość sprawowania samodzielnych rządów.

Źródło:
prezydent.pl, SejmLog

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.