Connect with us

Polska

PO składa projekt o 98% bonifikatach dla gruntów Skarbu Państwa

Dodano

dnia

Sławomir Neumann fot. Kancelaria Sejmu - Rafał Zambrzycki
Sławomir Neumann fot. Kancelaria Sejmu - Rafał Zambrzycki

Politycy Platformy Obywatelskiej złożyli w Sejmie projekt uchwały o 98% bonifikatach na grunty Skarbu Państwa. „Ta ustawa ma zapewniać elementarną sprawiedliwość” – powiedział Marcin Kierwiński.

Projekt 98% bonifikat dla gruntów należących do Skarbu Państwa złożyli w Sejmie Sławomir Neumann oraz Marcin Kierwiński. Ten pierwszy przyznał, że jest to reakcja na decyzję Rady Miasta Warszawa, która przywróciła 98% bonifikatę dla gruntów miejskich.

– Po tej decyzji my jako klub PO-KO składamy projekt ustawy, który taką samą bonifikatę 98% przyznaje dla gruntów Skarbu Państwa, żeby wiele słów, które padało o wiarygodności, szczególnie ze strony polityków PiS, sprawdzić, czy będą chcieli razem z nami wyrównać te nierówne stawki w Warszawie i w innych miastach – powiedział Neumann.

– Ta ustawa ma zapewniać elementarną sprawiedliwość pomiędzy tymi mieszkańcami, którzy mają swoją mieszkania na gruntach należących do jednostek samorządu terytorialnego, i tymi, którzy mają swoje mieszkania na gruntach Skarbu Państwa. Nie może być tak, że w ramach jednej kamienicy, a tak jest czasami w Warszawie, sąsiedzi mieliby różne stawki bonifikat – wyjaśnił Marcin Kierwiński.

Wcześniej, po decyzji o przywróceniu 98% bonifikaty dla gruntów miejskich, w podobnym tonie wypowiadał się prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

– Zapowiadałem, że będę wsłuchiwał się w głos warszawiaków i tak też robię. Ws. #bonifikaty ich reakcja jest jasna. Dlatego będę rekomendował radnym KO powrót do poziomu 98%. Stawka powinna być równa dla wszystkich, dlatego od rządu oczekuję podniesienia jej w @warszawa z 60 do 98% – pisał włodarz stolicy na Twitterze.

Podobne oczekiwania wnosił także po oficjalne decyzji Rady Warszawy o przywróceniu 98% bonifikaty.

– Zgodnie z zapowiedzią, Rada Warszawy przywraca bonifikaty 98%. Teraz czas na krok PiS i zrównanie rządowych bonifikat z miejskimi. Chyba że chcą zgadzać się na jawną niesprawiedliwość i, jak to określił prezes Kaczyński, „rabować Polaków” stawką 60-procentową? Czekamy – napisał.

Czytaj także: Rada Warszawy przywróciła 98% bonifikatę przy przekształceniu użytkowania wieczystego

Źródło:
Twitter, TVN24
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.