Connect with us

Polska

23 grudnia dniem żałoby narodowej. Jest decyzja Andrzeja Dudy

Dodano

dnia

23 grudnia będzie dniem żałoby narodowej. Tak postanowił prezydent Andrzej Duda. Decyzja głowy państwa ma związek z tragedią w kopalni w Karwinie, gdzie zginęło 12 Polaków.

Na profilu społecznościowym Kancelarii Prezydenta opublikowany został oficjalny komunikat. Wynika z niego, iż 23 grudnia ogłoszony został dniem żałoby narodowej. Decyzja, którą podjął prezydent Andrzej Duda ma związek z tragedią w kopalni w Karwinie. Pod ziemią miał miejsce wybuch metanu, w wyniku czego zginęło 12 polskich górników.

– W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, niedziela w całej Polsce będzie dniem żałoby narodowej – napisano na profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze.

Wcześniej prezydent Andrzej Duda złożył oficjalne kondolencje rodzinom ofiar.

– Dramatyczne wieści ze Śląska: „Szanowny Panie Prezydencie, przekazuje smutna wiadomość. Wysoce prawdopodobne, że w kopalni w Karwinie zginęło 11 Polaków.” Panie Boże, miej w swojej opiece Rodziny Górników. RiP – napisał prezydent.

Źródło:
Twitter
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.