Connect with us

Polska

Broniarz potwierdza. ZNP nie weźmie udziału w obradach okrągłego stołu

Dodano

dnia

Fot. YouTube/PolskieRadio24.pl

Sławomir Broniarz potwierdził wczorajszy komunikat. Dziś, podczas demonstracji poparcia dla nauczycieli, szef ZNP przyznał, że centrala nie weźmie udziału w obradach okrągłego stołu ws. edukacji, które zapowiedział rząd.

We wtorek 23 kwietnia Sławomir Broniarz ogłosił, że zarówno jego organizacja, jak i FZZ nie wezmą udziału w okrągłym stole. „Wobec bardzo nieznanej, niejasnej i zupełnie nam niewyjaśnionej formuły dotyczącej obrad okrągłego stołu (…), kierownictwo ZNP nie weźmie udziału w tych obradach. Dlatego że zdecydowanie bliższa nam jest formuła, którą związek w 2008 roku wspólnie z prezydentem przeprowadził” – ogłosił szef ZNP Sławomir Broniarz.

Dziś, podczas demonstracji poparcia dla nauczycieli, Sławomir Broniarz potwierdził tę zapowiedź. „Nie wiemy, czy będziemy mieli możliwość funkcjonowania na normalnych warunkach, zwykłej uczciwej debaty, czy też będzie ona elementem czyjejś, robionej za publiczne pieniądze, kampanii do europarlamentu. Stąd decyzja wszystkich organizacji pracodawców i ZNP o tym, że nie będziemy brali udział w obradach okrągłego stołu, dlatego że nie takiej formuły oczekiwaliśmy” – powiedział szef ZNP przed Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Wczoraj ZNP wydało zaś oświadczenie, w którym podkreślono, iż strajk nauczycieli cały czas trwa.

„Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd. Decyzja o klasyfikowaniu należy do rad pedagogicznych” – czytamy w oficjalnym komunikacie centrali związkowej.

ZNP wyraża podziw dla tych strajkujących, którzy protestują trzeci tydzień! Jesteśmy razem!” – napisano.

Czytaj więcej: KOMUNIKAT po posiedzeniu Prezydium ZG ZNP (23.04.2019)

Źródło:
300polityka.pl, TVP Info, ZNP

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.