Connect with us

Polska

Gasiuk-Pihowicz: nauczyciele pracują za miskę ryżu [WIDEO]

Dodano

dnia

Kamila Gasiuk-Pihowicz fot. Kancelaria Sejmu - Paweł Kula
Kamila Gasiuk-Pihowicz fot. Kancelaria Sejmu - Paweł Kula

Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka klubu PO-KO, wsparła nauczycieli. Nagrała film, w którym wyraziła poparcie dla ich strajku.

„Polska PiS to kraj, w którym nauczyciele, policjanci, pielęgniarki, młodzi lekarze zasuwają za miskę ryżu a zamiast uznania spotykają się tylko z pogardą ze strony polityków PiS” – powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz, która startuje z list Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Gasiuk-Pihowicz w swoim nagraniu nawiązała do słów Patryka Jakiego. Wiceminister sprawiedliwości komentując zachowanie strajkujących nauczycieli, którzy ustawili się w szpaler witając w ten sposób tzw. „łamistrajków” podczas egzaminów gimnazjalnych.

„To, co zrobili nauczyciele w Sosnowcu, czyli ustawili szpaler, tak jak ustawiał Wehrmacht w wielu miastach” – powiedział Jaki na antenie Radia ZET. Następnie, podczas swojej wizyty na antenie Radia Plus, Jaki przeprosił jednak za swoje słowa. „Przepraszam, zgoda, to było słowo za dużo” – przyznał.

Zaznaczył jednak, że „jeżeli chodzi o samą istotę rzeczy, to się nie wycofuje, bo nie wolno upokarzać nauczycieli”.

Czytaj także: Mosbacher o zniesieniu wiz dla Polaków: zróbmy to razem

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.