Connect with us

Polska

Bronisław Komorowski: Schetyna zrobił rzecz wielką

Dodano

dnia

Flickr/PISF

Bronisław Komorowski, były prezydent, był gościem Marcina Zaborskiego na antenie radia RMF FM. W rozmowie z dziennikarzem pochwalił Grzegorza Schetynę za to, że udało mu się doprowadzić do zjednoczenia środowiska opozycyjnego.

Bronisław Komorowski wyraził swoje uznanie dla szefa Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny. Były prezydent przyznał, że jest pod wrażeniem tego, iż liderowi PO udało się zjednoczyć pod jednym szyldem opozycyjne ugrupowanie. Mowa oczywiście o Koalicji Europejskiej, czyli porozumieniu m.in. PO, SLD, PSL oraz Nowoczesnej. Koalicja wystawi wspólne listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Komorowski twierdzi, że Schetyna „zrobił rzecz wielką”. „Sprawy idą w dobrą stronę. Grzegorz Schetyna, różne ma opinie, ale naprawdę zrobił rzecz wielką i za to trzeba go chwalić, być mu wdzięcznym. Doprowadził do porozumienia liczących się sił politycznych proeuropejskich, prodemokratycznych” – powiedział.

Były prezydent wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż Koalicja Europejska wystawi wspólne listy w wyborach europejskich. Przyznał też, że chciałby, aby partie opozycyjne pod jednym szyldem przystąpiły do wyborów parlamentarnych w Polsce.

„Idą z jedną listą do wyborów europejskich, daj panie Boże też do wyborów parlamentarnych” – oświadczył polityk.

Komorowski dodał też, że otrzymał propozycję startu w wyborach do PE, jednak ją odrzucił.

Źródło:
RMF FM

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.