Connect with us

Polska

Były prezydent Siedlec ugodzony nożem. Jest w szpitalu

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Media WNET

W poniedziałek rano nieznany mężczyzna zaatakował byłego prezydenta Siedlec, Wojciecha Kudelskiego. Napastnik ugodził polityka nożem.

Wojciech Kudelski, były prezydent Siedlec, został zaatakowany w poniedziałek rano. Polityka ugodził nożem nieznany napastnik.

„Były prezydent Siedlec został zaatakowany ostrym narzędziem. Został przewieziony do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Znajduje się pod opieką lekarzy” – powiedziała w rozmowie z serwisem gazeta.pl Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego Komendy Policji w Radomiu.

Wojciech Kudelski został natychmiast przewieziony do szpitala. Tam poddano go operacji, ponieważ – jak przyznawali lekarze – obrażenia, które odniósł polityk zagrażały jego życiu oraz zdrowiu. Na ten moment stan Kudelskiego stabilizuje się.

„W tym momencie stan pacjenta się stabilizuje, musi się on wybudzić i dopiero później będziemy mówić o jego stanie zdrowia” – powiedział lekarz Mariusz Mioduski w rozmowie z TVP Info. Dodał też, że były prezydent Siedlec w momencie przewiezienia go do szpitala był przytomny oraz w pełni świadomy.

Według nieoficjalnych informacji Wojciech Kudelski został zaatakowany przez nieznanego napastnika w przejściu między budynkami. Mężczyzna, który zaatakował go nożem nie zamienił z nim wcześniej ani słowa. Jak podaje RMF FM, napastnik miał czekać na Kudelskiego, a po zadaniu ciosu w brzuch, uciekł samochodem z miejsca zdarzenia.

Monitoring, który był umieszczony niedaleko miejsca zdarzenia został zabezpieczony. Aktualnie trwa analiza nagrań. „Trwają czynności zmierzające do ustalenia powiązań między pojazdem, którego numery są nam znane, a sprawcą zdarzenia” – powiedziała prokuratur Krystyna Gołąbek.

 

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.