Connect with us

Polska

Czarzasty o KE: jednoczymy się po to, żeby m.in. odsunąć PiS od władzy [WIDEO]

Dodano

dnia

Włodzimierz Czarzasty/SLD/fot. SejmLog

Włodzimierz Czarzasty, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, podczas Rady Krajowej swojej partii mówił, dlaczego lewicowe ugrupowanie zdecydowało się dołączyć do Koalicji Europejskiej.

Włodzimierz Czarzasty podczas swojego wystąpienia w trakcie Rady Krajowej SLD mówił, że partie, które zrzeszyły się w ramach Koalicji Europejskiej, różnią się od siebie. Lider SLD mówił, że różnice polegają m.in. na podejściu do sprawy aborcji czy państwa świeckiego.

Czarzasty dodał, że jeżeli politycy SLD uzyskają promocję do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Europejskiej, wówczas dołączą do takich frakcji, które będą odpowiadały ich poglądom.

Polityk stwierdził również, że partie, które przystąpiły do Koalicji Europejskiej, zrobiły to m.in. po to, aby odsunąć PiS od władzy. „Jednoczymy się po to, żeby m.in. odsunąć PiS od władzy” – oświadczył przewodniczący SLD.

Podczas Rady Krajowej SLD ogłoszono również nazwiska kandydatów tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Możecie być pewni, że jeżeli do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej wejdą z ramienia SLD kandydaci i kandydatki, to znajdą się oni we frakcji Socjalistów i Demokratów, bo tam jest ich miejsce” – podkreślił lider Sojuszu.

Czytaj także: Rada Krajowa SLD zatwierdziła kandydatki i kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.