Connect with us

Polska

Cymański o realizacji programu socjalnego przez PiS. „Przeżywam rozkosz (…) to socjalistyczna ekstaza”

Dodano

dnia

Flickr/DrabikPany

Tadeusz Cymański, poseł Zjednoczonej Prawicy, udzielił wywiadu „Dziennikowi Gazecie Prawnej”. W trakcie rozmowy odniósł się do realizacji programu socjalnego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Cymański przyznał, że jest podekscytowany realizacją socjalnych elementów programu PiS. Opowiadając o tym użył wyjątkowo barwnych porównań. „Teraz przeżywam rozkosz, chwilami nawet, nie chcę porównywać tego do orgazmu, ale powiem, że to ekstaza socjalistyczna, kiedy widzę, co się w Polsce dzieje i co się jeszcze będzie działo w kwestiach socjalnych, pomocy ludziom biedniejszym, co się dzieje dzięki 500 plus” – powiedział.

„Kiedyś mówiłem, że nie mogę w PiS wytrzymać, że ten zamordyzm, ta dyktatura. Mówiłem też, że gdyby PiS prowadził politykę, o której marzyłem, politykę socjalną, wspierającą biednych, to mógłbym się na wszystko zgodzić” – wspominał wcześniej.

Poseł odniósł się również do głosowania nad ustawa dezubekizacyjną, odbierającą część świadczeń emerytalnych funkcjonariuszom komunistycznych służb. Cymański przyznał, że wstrzymał się od głosu. Jak twierdzi, był to efekt jego wcześniejszej modlitwy. „Prosiłem o łaskę odwagi, by być przeciw, ale Bóg mnie nie wysłuchał i dał mi łaskę wstrzymania, za co do dzisiaj muszę się tłumaczyć” – powiedział.

 

Źródło:
Dziennik Gazeta Prawna

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.