Connect with us

Polska

Czuchnowski w rozmowie z Kuźniarem: wylało się na mnie szambo ze strony środowiska dziennikarskiego

Dodano

dnia

Onet screen

Wojciech Czuchnowski, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, który podczas prezentacji raportu technicznego ws. katastrofy smoleńskiej nazwał Antoniego Macierewicza „kłamcą i przestępcą”, udzielił wywiadu Jarosławowi Kuźniarowi z serwisu Onet.pl. W rozmowie z dziennikarzem przyznał, że po całym zdarzeniu „ze strony środowiska dziennikarskiego wylało się na niego szambo”.

„Szambo się wylało na mnie ze strony środowiska dziennikarskiego, które jest nazywane ironicznie symetrystami. Oni prezentują postawę najmądrzejszych w całej wsi” – powiedział Czuchnowski.

Dziennikarz dodał również, że „dość dobrze poznał Macierewicza”. Czuchnowski twierdzi, że były szef MON nikogo nie szanuje i jest osobą skrajnie cyniczną. „Ma skrajnie manipulatorski stosunek do ludzi. Jest to człowiek bezwzględny” – mówił.

W odniesieniu do całego zdarzenia przyznał również, że „Macierewiczowi nie ma sensu zadawać pytań”. Dodał także, że zwracając się do byłego szefa MON posłużył się „językiem parlamentarnym” i powstrzymał się od użycia mocniejszych słów.

„Nie obchodzi mnie, co myślą dziennikarze. Ja się w życiu nie spotkałem z takimi wyrazami poparcia. I to ze strony zwykłych ludzi, jak również takich osób jak Andrzej Rzepliński, Agnieszka Holland, Ewa Łętowska” – oświadczył.

Peformance podczas konferencji

W środę, w siedzibie Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych, został zaprezentowany raport techniczny podkomisji badającej katastrofę smoleńską, pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza. W treści wprowadzenia do Raportu Technicznego czytamy, że Tu-154M uległ destrukcji w powietrzu w wyniku eksplozji. Jak wynika z dokumentu, na katastrofę Tu-154 M złożył się szereg świadomych działań w obszarze remontu samolotu, przygotowania wizyty w Katyniu, błędnego sprowadzenia samolotu do lądowania przez rosyjskich kontrolerów oraz awarii i eksplozji.

W pewnym momencie, gdy głos oddano dziennikarz, o mikrofon poprosił dziennikarz „Gazety Wyborczej”, Wojciech Czuchnowski. Jego prośbę spełniono, a on zwrócił się do Macierewicza następującymi słowami: „Panie Antoni Macierewicz, chciałem powiedzieć, że jest pan kłamcą, przestępcą i w przyszłości stanie pan przed sądem wolnej Polski za kłamstwa i szkody poczynione państwu polskiemu oraz poszczególnym ludziom. Zadawanie panu pytań nie ma najmniejszego sensu. Żegnam” . Po tej wypowiedzi opuścił salę konferencyjną.

Czytaj także: Borys Budka popiera zachowanie Wojciecha Czuchnowskiego z „GW”. Dziennikarz nazwał Macierewicza „przestępcą”

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.