Connect with us

Europa

Czy przyszłość zaproponuje alternatywę dla aborcji?

Damian Małecki

Dodano

dnia

Referendum w Irlandii ożywiło dyskusję o aborcji w Polsce. Zgodnie z koncepcją tamtejszego rządu nowa, bardziej liberalna ustawa może zawierać możliwość przerwania ciąży po konsultacji z lekarzem do 12 tygodni od poczęcia bez konieczności podania powodu; prawo do aborcji do 24 tygodnia w przypadku poważnego zagrożenia życia lub zdrowia kobiety czy poważnego uszkodzenia płodu, które może doprowadzić do jego śmierci przed narodzinami lub wkrótce po nich; a także nieograniczone czasowo prawo do przerwania ciąży w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia kobiety lub śmiertelnego uszkodzenia płodu. 

 

Temat aborcji wszędzie wywołuje podziały i gorące dyskusje. Czy jest jednak szansa, że w przyszłości aborcja przestanie być istotnym zagadnieniem? Czy dożyjemy czasów w których dziecko w dowolnej fazie ciąży będzie można zwyczajnie przenieść w zastępcze środowisko, w którym będzie się mogło bezpiecznie rozwijać do momentu podjęcia przez lekarzy decyzji, że jest gotowe do „urodzin”?

Czy w konsekwencji donoszona ciąża przestanie być konieczna i wszyscy niezależnie od poglądów na aborcję byliby zadowoleni? Czy taka forma zostałaby zaakceptowana przez społeczeństwo? Czy byłyby wątpliwości natury moralnej?

Poniżej jedna z koncepcji. Oczywiście inkubator w salonie to daleko idące pomysły, ale wyobraźmy sobie takie urządzenia w szpitalach.

Racjonalny republikanin komentujący życie polityczne. W latach 2013-2016 współtworzył portal Żelazna Logika. Pomysłodawca i organizator serii wywiadów oraz oddolnych akcji społecznościowych. Fan rzetelności dziennikarskiej. Od 8 lat jedną nogą w Irlandii, gdzie aktywnie działa w społeczności polonijnej. Pomysłodawca inicjatywy SejmLog, założyciel Fundacji SejmLog.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.