Śledź nas na

Europa

Córka Siergieja Skripala wybudziła się ze śpiączki. Prosi o uszanowanie jej prywatności

SejmLog

Opublikowany

-

Facebook/Yulia Skripal

Julia Skripal, córka dawnego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala, wybudziła się ze śpiączki po ataku chemicznym, który przeprowadzono na nią i na jej ojca. Kobieta opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym apeluje o uszanowanie jej prywatności.

Córka Siergieja Skripala została odnaleziona wraz ze swoim ojcem na ławce w parku w miejscowości Salisbury w Wielkiej Brytanii. Po przewiezieniu ich do szpitala okazało się, że Skripal i jego córki zostali otruci substancją o nazwie Nowiczok.

Okazuje się, że kobieta niedawno wybudziła się ze śpiączki. Opublikowała również oficjalne oświadczenie, w którym apeluje o uszanowanie jej prywatności.

„Wybudziłam się ponad tydzień temu i cieszę się, że mogę zakomunikować o moich rosnących z każdym dniem siłach. Jestem wdzięczna za zainteresowanie moim losem i przesłanki dobrej woli, które otrzymałam. Jest wokół mnie wiele osób, które trzymają kciuki za moje wyzdrowienie, jednak chciałabym najbardziej podziękować ludziom z Salisbury, którzy przybyli mi oraz mojemu ojcu na pomoc” – napisała.

Julia Skripal podziękowała również lekarzom oraz całemu personelowi szpitala w Salisbury.

O przeprowadzenie ataku na Siergieja Skripala i jego córkę została oskarżona Rosja. W odwecie Wielka Brytania, kilkanaście państw Unii Europejskiej oraz USA, a także kilka krajów nie należących do Wspólnoty, nałożyły na nią sankcje dyplomatyczne. Rosjanie nie przyznają się do zarzucanych im czynów i proszą o przedstawienie dowodów potwierdzających ich winę.

Czytaj także: Brytyjczycy nie wiedzą, kto wyprodukował środek, którym otruto Skripala. Jest komentarz Jacka Wilka

 

Żródło :

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.