Connect with us

Polska

Donald Tusk „na razie nie myśli” o powrocie do Polski

Dodano

dnia

Flickr/EU2017EE

Donald Tusk odebrał doktorat honoris causa przyznany mu przez Uniwersytet Techniczny w Dortmundzie. Zaraz po tym odpowiadał na pytania dziennikarzy. Jedno z nich dotyczyło jego potencjalnego powrotu do polskiej polityki.

Donald Tusk pytany był przez dziennikarkę „Deutsche Welle” o to, czy w najbliższej przyszłości zamierza wrócić do Polski i zaangażować się w lokalną politykę. Szef Rady Europejskiej nie potrafił udzielić jednoznacznej odpowiedzi na ten temat.

– Ten rok wydaje się tak ciekawy i intensywny, że na razie nie myślę o tak dalekiej przyszłości – powiedział.

Tusk pytany był też o konwencję PiS pod hasłem „Polska sercem Europy”, która odbyła się w sobotę. Polityk przyznał, że jej nie oglądał, aczkolwiek wydaje mu się, że w pierwszej kolejności należałoby zadbać o „płuca” Polski.

– Tak sobie myślę anatomicznie rzecz biorąc, że dzisiaj chyba najważniejsze, żeby zadbać o płuca. Chciałbym, żeby Polska stała się płucami Europy. Nawiązuję tutaj do niedawno zakończonego szczytu klimatycznego w Katowicach. Słyszeliśmy wszyscy, jak bardzo Polacy są zniecierpliwieni tym, że jakby nie podejmuje się jakby szczególnie intensywnych działań na rzecz ochrony zdrowia i życia de facto. Tutaj też zresztą chodzi o serce. 11 tys. ludzi zmarło więcej tylko jednego miesiąca w Polsce niż rok wcześniej i związane jest to bezpośrednio ze smogiem w Polsce – powiedział były premier.

Donald Tusk stwierdził, że w przypadku smogu w Polsce „pomiary są bezwzględne”.

Pomiary są bezwzględne. Nie mam szczególnie ochoty zwracać na słowa i deklaracje zbyt dużej uwagi, szczególnie dzisiaj rządzących, bo niewiele tam można znaleźć prawdziwszych informacji – powiedział i dodał, że w jego ocenie „przywrócenie prawdy w polityce staje się rzeczą pilną”.

– Dedykuję tez wszystkim, oczywiście nie tylko premierowi Morawieckiemu – zakończył.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.