Connect with us

Polska

Dziennikarka „Newsweeka”: Scheuring-Wielgus dołączy do nowej partii Nowackiej i Biedronia

Dodano

dnia

fot. Kancelaria Sejmu/Paweł Kula

Renata Grochal, dziennikarka „Newsweeka”, a wcześniej „Gazety Wyborczej”, poinformowała, że Joanna Scheuring-Wielgus, która ogłosiła, iż odchodzi z Nowoczesnej, dołączy do nowej partii, którą stworzyć zamierzają Barbara Nowacka oraz Robert Biedroń.

Powodem decyzji Scheuring-Wielgus o opuszczeniu Nowoczesnej był zakaz wypowiadania się w sprawie protestujących w Sejmie osób niepełnosprawnych, który nałożyły na nią władze ugrupowania. Posłanka przyznała, że nie mogła zaakceptować tej decyzji.

„Wczoraj okazało się, że dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i to w zasadzie była przekroczona czerwona linia, ponieważ od w zasadzie 21. dni jestem z niepełnosprawnymi i wydawać by się mogło, że to ja powinnam być osobą, która prezentuje stanowisko klubu” – wyjaśniła.

„Nie widzę się w żadnym klubie. Jestem w polityce przeciwko Platformie, ale na pewno będę wspierała kandydatów do wyborów samorządowych. Poprosiłam moje struktury, żeby nie odchodziły z Nowoczesnej” – powiedziała Scheuring-Wielgus na antenie TVN24. Podkreśliła jednocześnie, że nie zamierza dołączyć do Platformy Obywatelskiej.

Czytaj więcej: Joanna Scheuring-Wielgus odchodzi z Nowoczesnej

Grochal: Scheuring-Wielgus dołączy do partii Nowackiej i Biedronia

Głos ws. odejścia Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej zabrała dziennikarka „Newsweeka”, Renata Grochal, która twierdzi, że posłanka nie pozostanie długo bez przynależności partyjnej. Jej zdaniem ma ona dołączyć do nowego ugrupowania, które zamierzają założyć Barbara Nowacka oraz Robert Biedroń.

„J.Scheuring-Wielgus dołączy do nowej partii Nowackiej i Biedronia, która powstanie na eurowybory. To, że coraz mniej pasuje do Nowoczesnej i nie może się dogadać z tandemem Lubnauer-Gasiuk, było widać od czasu odwołania Petru” – napisała Grochal na Twitterze.

Źródło:
TVN24, SejmLog, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.