Connect with us

Polska

Lubnauer zarzuca kłamstwo posłance Scheuring-Wielgus

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Katarzyna Lubnauer/fot. SejmLog
Katarzyna Lubnauer/fot. SejmLog

Dziś rano posłanka Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała o opuszczeniu klubu parlamentarnego .Nowoczesnej. Powodem, który przeważył o podjęciu decyzji, miał być zakaz wypowiadania się w temacie protestu opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. Tę informację dementuje przewodnicząca .Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer.

„Oczywiście, jest to przykra wiadomość, bo ja bardzo cenię Joannę, natomiast musimy się przygotować do wyborów samorządowych. To jest nasz główny cel. Powiem, że w tej chwili jakiekolwiek dzielenie opozycji to jest działanie na korzyść PiS-u” – mówiła w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w „Sednie sprawy” w Radiu Plus szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.

„Przykre jest to, że na końcu posłużyła się nieprawdą, ponieważ powiedziała o jakimś zakazie wypowiadania się. Nic takiego nie miało miejsca. Zachęcaliśmy wręcz wczoraj do zorganizowania konferencji prasowej przez Kornelię i Joannę” – dementowała informację przekazaną przez Joannę Scheuring-Wielgus. Do sprawy odniósł się na portalu społecznościowym także poseł Krzysztof Truskolaski, sekretarz klubu parlamentarnego .Nowoczesna.

„Myślę, że powiedziała tak jak ona widzi rzeczywistość, natomiast prawda jest taka, że wypowiadała się w tej kwestii w pytaniach. Żadnego zakazu nie było. Ona od dawna sugerowała, że rozchodzi jej się droga z całą Koalicją Obywatelską, z wszystkim tym, co się dzieje wokół przygotowań do wyborów samorządowych. Nie rozmawiała z nami wcześniej” – dodawała.

Scheuring-Wielgus z Biedroniem i Nowacką?

Głos ws. odejścia Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej zabrała dziennikarka „Newsweeka”, Renata Grochal, która twierdzi, że posłanka nie pozostanie długo bez przynależności partyjnej. Jej zdaniem ma ona dołączyć do nowego ugrupowania, które zamierzają założyć Barbara Nowacka oraz Robert Biedroń.

„J.Scheuring-Wielgus dołączy do nowej partii Nowackiej i Biedronia, która powstanie na eurowybory. To, że coraz mniej pasuje do Nowoczesnej i nie może się dogadać z tandemem Lubnauer-Gasiuk, było widać od czasu odwołania Petru” – napisała Grochal na Twitterze.

 

 

Źródło:
Radio Plus, TVN24
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.