Connect with us

Europa

George Soros wybrany człowiekiem roku Financial Times. „Walczy z rasizmem i nietolerancją”

Dodano

dnia

Dziennik „Financial Times” swoją decyzję tłumaczy walką George’a Sorosa o „liberalną demokrację„, którą mają tłamsić „siły nacjonalizmu i populizmu„.

 

Według gazety miliarder „przyciągnął gniew autorytarnych reżimów dzięki długiemu zaangażowaniu w otwartość, wolność mediów i prawa człowieka„. W uzasadnieniu czytamy, że Soros walczy z rasizmem, autorytaryzmem i nietolerancją oraz musi mierzyć się z „antysemickimi spiskami„. Jak stwierdza redakcja „chociaż tytuł Człowieka Roku zazwyczaj przyznawano za osiągnięcia, to w przypadku Sorosa w grę wchodzą także reprezentowane przez niego wartości”.

George Soros to amerykański finansista pochodzenia żydowsko-węgierskiego. Wiele rządów nie kryje krytycznego nastawienia do finansowania przez Sorosa działań wpływających na politykę wewnętrzną w ich krajach.

Antynagroda od nazwiska zbrodniarza i ministra propagandy - za rażącą niekompetencję i manipulowanie, za łamanie wszelkich zasad etyki dziennikarskiej.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.