Connect with us

Media - Czwarta Władza

Cejrowski do TVP: „nie zmienię poglądów ws. aborcji i UE na zgodne z waszą linią programowo-partyjną”

Dodano

dnia

Słynny podróżnik i publicysta najpierw przypuszczał, że decyzja władz TVP o jego zawieszeniu jest spowodowana mocną krytyką Jarosława Kaczyńskiego za niezrealizowanie obietnic dotyczących przepisów o aborcji. Kilka dni temu głos zabrał prezes TVP Jacek Kurski, który stwierdził, że powodem było spalenie chorągiewki z symbolem Unii Europejskiej. Nazwał to „zachowaniem sprzecznym z polską racją stanu”.

Wszystko wydarzyło się po wielu krytycznych wypowiedziach Wojciecha Cejrowskiego pod adresem rządu. Prócz spalenia symbolu UE oraz skomentowania przepisów dotyczących aborcji i zachowania Jarosława Kaczyńskiego grożącego palcem posłance Annie Siarkowskiej, Cejrowski mówił też o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, którą rząd procedował w zgodzie z warunkami postawionymi przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Początkowo burzę wokół zniknięcia Wojciecha Cejrowskiego z anteny TVP wyjaśniał Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Napisał on na Twitterze, że „krótka przerwa jest potrzebna na refleksję”.

„Mnie już wyrzucało SLD, wyrzucał mnie PSL, PO mnie wyrzucała, teraz mnie PiS wyrzuca. To jest dowód, że ja nie zmieniam poglądów pod presją władzy”

– powiedział Cejrowski w filmie opublikowanym na swoim facebookowym koncie.

 

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.