Connect with us

Media - Czwarta Władza

Prawicowych dziennikarzy „sprawy łóżkowe” posła Pięty nie interesują. Sprawy innych posłów – interesowały

Dodano

dnia

Stanisław Pięta/fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0
Stanisław Pięta/fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Jednym z największych problemów polskiej sceny medialnej jest „względność”. Zasada jest prosta. Jeśli poseł jest nasz, to niektóre tematy omijamy, bagatelizujemy, lub wręcz bronimy. Jeśli to poseł „ich” – kręcimy aferę. Nie ma w tym dziennikarstwa.

Dziennikarz Wojciech Mucha z Gazety Polskiej próbuje forsować narrację, że poseł Pięta to „młot na lewactwo”, obrońca wartości rodzinnych, a wszelkie kwestie wokół sprawy z panią Izabelą – to atak na parlamentarzystę Prawa i Sprawiedliwości. Warto zwrócić uwagę, że fragment o obojętności wobec spraw łóżkowych podaje dalej Radosław Poszwiński, dziennikarz TVP, który upublicznił zdjęcie Ryszarda Petru i Joanny Schmidt lecących razem samolotem w trakcie zimowych wydarzeń pod Sejmem RP.

 

Narracja podjęta przez Wojciecha Muchę wobec posła Pięty nie pokrywa się w ani jednym momencie z tą, którą prezentował wobec posła Gawłowskiego czy posła Petru. Dlaczego?

"Bo już w nic nie wierzę... Jak mogę wierzyć, skoro nawet największy mój wysiłek przecieka im – wam – przez palce? Możecie już wszystko mówić, obiecywać, przyrzekać...".

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.