Connect with us

Polska

Jerzy Owsiak wygłosił przemówienie po ataku na Pawła Adamowicza [WIDEO]

Dodano

dnia

Jerzy Owsiak, szef WOŚP, wygłosił emocjonalne przemówienie po ataku na Pawła Adamowicza. Zarejestrowali je dziennikarze serwisu Onet.pl.

Po otrzymaniu informacji o ataku na Pawła Adamowicza, Jerzy Owsiak wyszedł na scenę w warszawskim studio WOŚP i wygłosił emocjonalne przemówienie. Szef fundacji WOŚP przyznał, że Polacy „zakręcili się”.

– W tym kraju tak się zakręciliśmy od trzech lat, tak strasznie się zakręciliśmy, że nie możemy uszanować nawet takiego dnia, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tak się zakręciliśmy nawzajem… – mówił Jerzy Owsiak.

– Tak się wzięliśmy za łby. A mówiłem: grajmy bez focha… Mając żale, mając swoje pretensje i bóle, targamy się z nożem na drugą osobę. To jest momentami dziki kraj – kontynuował.

Szef WOŚP odniósł się również do animacji Barbary Pieli, którą wyemitowała telewizja TVP Info. Owsiak został pokazany w niej w krytycznym świetle.

– Kiedy robimy tak nieprawdopodobne rzeczy, kiedy chcemy być ze sobą. Kiedy ktoś o nas w niemalże nazistowski sposób opowiada, że jesteśmy armią ludzi z plasteliny. Tych złych, niedobrych. My robimy kupę dobra. Przed momentem pękło miliard złotych. Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy mają dla siebie przyjaźń i nie mają w sobie agresji. Ta agresja miała miejsce w Gdańsku, moim rodzinnym mieście. To coś nieprawdopodobnego. Nie dzielmy się! – mówił Jerzy Owsiak.

Po wystąpieniu szefa WOŚP miała miejsce również konferencja prasowa, w trakcie której Owsiak po raz kolejny nawiązał do animacji Barbary Pieli.

– Ten plastelinowy świat prowadzi do nienawiści. Nie zgadzamy się na to. Dziękuję za wszystkie reakcje polityków z każdej strony. Pracujemy nad tym, aby pięknie zakończyć dzisiejszy finał – powiedział.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.