Connect with us

Polska

Jarosław Kurski: w Gdańsku doszło do politycznej zbrodni. Zareagował Joachim Brudziński

Dodano

dnia

fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski

Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, określił atak na Pawła Adamowicza mianem „politycznej zbrodni”. Głos w tej sprawie zabrał szef MSWiA, Joachim Brudziński.

– Nazwijmy rzeczy po imieniu. Wczoraj w Gdańsku doszło do politycznej zbrodni, do wyrachowanej i zaplanowanej próby zabójstwa polityka wybranego w powszechnych wyborach, polityka o niedawno odnowionym wielkim demokratycznym i politycznym mandacie – napisał Jarosław Kurski na Twitterze.

Na słowa wiceszefa „GW” zareagował minister Joachim Brudziński.

– Sprawca tego czyny to recydywista skazany za napady z bronią w ręku a nie żaden polityk. Robienie medialnej politycznej burzy, w celu podkręcenia politycznych emocji, po tym barbarzyńskim akcie zamachu na życie Pana Prezydenta Adamowicza, jest czymś wyjątkowo nieprzyzwoitym – napisał w odpowiedzi na wpis Kurskiego.

Wcześniej Brudziński ogłosił zaś, że będzie zgłaszał policji wszystkie hejterskie wpisy, które publikowane są w sieci po ataku na Pawła Adamowicza.

– Po wczorajszym szoku spowodowanym barbarzyńskim atakiem na Prezydenta Pawła Adamowicza, różne paskudne osoby z każdej strony politycznych sporów niestety pokazuje swoje paskudne oblicza. Jedna z nich, wzywająca do kolejnych mordów, za chwilę spotka się z policją – napisał szef MSWiA.

 

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.