Connect with us

Polska

Paweł Adamowicz nie oddycha samodzielnie. Lekarze walczą o życie

Dodano

dnia

Fot. TVP Info screen

Lekarze, którzy zajmują się Pawłem Adamowiczem udzielili informacji nt. stanu zdrowia prezydenta Gdańska. Okazuje się, że nie oddycha on samodzielnie.

– Prezydent Gdańska nie oddycha samodzielnie, jest nieprzytomny – podali lekarze na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, w trakcie której informowali o stanie zdrowia Pawła Adamowicza.

Toczymy walkę, aby utrzymać pacjenta przy życiu. Stan prezydenta jest ciężki, rokowania są niepewne. Prezydent Gdańska nie oddycha samodzielnie, jest wspomagany przez aparaturę – dodali.

W konferencji prasowej uczestniczył minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Wcześniej po żonę Pawła Adamowicza wysłany został rządowy samolot. Kobieta przebywała wówczas w Londynie, gdzie dotarła po powrocie z USA (udała się tam, by odwiedzić uczącą się za Oceanem córkę).

– Po żonę Pawła Adamowicza został wysłany samolot. Decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki. O pozostałych szczegółach poinformujemy później. Chcemy wesprzeć rodzinę prezydenta Gdańska – powiedziała rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

– Szef MSWiA Joachim Brudziński wyjaśnia okoliczności zajścia. Minister zdrowia Łukasz Szumowski jest tam, gdzie jest miejsce lekarza. Chce zobaczyć jak to wygląda i pomóc w walce o życie Adamowicza – dodała.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.